2012. július 4., szerda

Izomagyú

 Miért, kire mondják? 
Talán sértő, vagy elgondolkodtató.


Agresszív, ész nélküli, megnyilvánulások hátterében feltételezzük.
 Sokszor az izmos külső gyenge lelkületet takar. Az ilyen típusok mindent erőből akarnak megoldani, ami gyakran nem célravezető. Az emberi kapcsolatok nagyon finom szövevények,
amihez nagyon kifinomult érzékekre van szükség.
 Sokféle tudás, eszköz, lehetőség birtokában sem könnyű jól kormányozni a háborgó tengeren.
Bizonyos időre érdemes Bohóccá válni, hogy jobb kormányosok legyünk!


Miért hisszük azt, hogy tanulás nélkül  el tudunk igazodni a sokféle személyiségű, lelkületű, érdeklődésű társunk közt. Munkahelyen, családban, irodában, biztosítónál, orvosnál, fodrásznál...emberek vesznek körbe minket, tehát minden pillanatban hatással vannak ránk és hatást gyakorolunk mi magunk is.
Nagyon nem mindegy, hogy milyenek ezek a kölcsönös hatások. A tudomány is régóta vizsgálja ezeket a kapcsolatokat. Ha a rendszer jól működik, akkor az üzlet is jól működik. A nagy gondolkodóktól mindig érdemes meríteni!
 Immanuel Kant 1784-ben Mi a felvilágosodás? című tanulmányában a következőképpen fogalmaz:

  
„A felvilágosodás az ember kilábalása maga okozta kiskorúságából. Kiskorúság az arra való képtelenség, hogy valaki mások vezetése nélkül gondolkodjék. Magunk okozta ez a kiskorúság, ha oka nem értelmünk fogyatékosságában, hanem az abbeli elhatározás és bátorság hiányában van, hogy mások vezetése nélkül éljünk vele. Sapere aude! Merj a magad értelmére támaszkodni! - ez tehát a felvilágosodás jelmondata.” (Vidrányi Katalin fordítása)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése